CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

O naszych warsztatach uprawy i pielęgnacji roślin…
Wiedza dotycząca uprawy jest kluczowym elementem wiodącym do pięknego i zdrowego wyglądu roślin. Nasze warsztaty i prelekcje adresujemy do wszystkich miłośników roślin domowych i balkonowych. Do tych, którzy planują zakupić swoje pierwsze kwiaty i do tych, którzy już je posiadają, lecz chcieliby uzupełnić bądź usystematyzować swoją wiedzę. Organizujemy warsztaty dla osób indywidualnych oraz grup. Zajęcia praktyczne prowadzimy na terenie Warszawy, w domu Klienta, w szkołach i przedszkolach, domach kultury oraz innych miejscach, wskazanych przez klienta. Organizujemy również warsztaty w formie webinarów. Ich tematykę dopasowujemy do indywidualnych potrzeb, wiedzy oraz wieku uczestników. Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na pytania.

O pomocy w ukwiecaniu balkonów…
Zapraszamy do współpracy przy ukwiecaniu balkonów! Zaczynamy od poznania Państwa oczekiwań oraz miejsca, w którym mielibyśmy stworzyć balkonowy ogród. Na tej bazie przygotujemy wstępny projekt zagospodarowania przestrzeni i kosztorys oraz dobieramy rośliny, które będą najbardziej odpowiednie do panujących w danym miejscu warunków. Po zaakceptowaniu przez Państwa projektu i kosztorysu przystępujemy do działania.

O zazielenianiu pomieszczeń i Domowych Ogrodach Floravita…
Od wiosny do jesieni możemy cieszyć się zielenią na zewnątrz. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy nadchodzi szara i ponura zima. Z pomocą przychodzi wtedy Domowy Ogród Floravita! Badania naukowe wykazały, że kwiaty bardzo pozytywnie wpływają na nasz nastrój: poprawiają samopoczucie i dają motywację do działania. Ich barwa pozytywnie oddziałuje na nasze zmysły. Zieleń roślin uspokaja, podczas gdy kwiaty o bardziej żywych barwach pobudzają działanie mózgu. To dlatego warto stworzyć nawet niewielki “zielony kącik”, który stanie się naszą ucieczką od zimowego chłodu i szarości. Pomożemy dobrać rośliny, zajmiemy się aranżacją oraz oświetleniem, a w razie potrzeby także dbaniem o nie. To właśnie Ogród Domowy Floravita!

O braku miejsca na kwiaty…
Nie liczy się to, ile miejsca można przeznaczyć na domowy ogród, lecz to, w jaki sposób zaaranżujemy tę powierzchnię. Czasami wystarczy niewielki kącik, parapet albo miejsce na komodzie… Zadbamy o to, aby “małe było piękne”!

O powstawaniu projektu…
Zaczynamy od poznania warunków w miejscu, w którym stworzymy ogród. Ustalamy m.in. jego rozmiar i położenie, dobieramy rośliny odpowiednie do panujących warunków oraz tworzymy listę niezbędnych akcesoriów. Po zaakceptowaniu kosztorysu, przystępujemy do skompletowania materiałów i rozpoczynamy prace.

O czasie realizacji zleceń…
Staramy się, aby czas realizacji zleceń był jak najkrótszy. Jednak zależy on od kilku istotnych czynników. W przypadku prostych projektów i łatwo dostępnych roślin, możemy zakończyć zadanie w ciągu kilku dni. Stworzenie bardziej skomplikowanych aranżacji opierających się np. na roślinach sprowadzanych z zagranicy, będzie wymagać więcej czasu. Szczegóły omawiamy podczas rozmowy z naszymi Klientami.

O kosztach związanych z zazielenianiem…
Kosztorys tworzymy indywidualnie, gdyż cena zależy od wielu różnych czynników, takich jak: formuła ogrodu, powierzchnia do zagospodarowania, ilość i rodzaj roślin czy chociażby zestaw niezbędnych akcesoriów. Dopiero po ostatecznym zaakceptowaniu kosztorysu przez naszych Klientów, przystępujemy do realizacji projektu. Prosimy wtedy o wpłacenie zaliczki, która pokryje koszty zakupu roślin oraz akcesoriów. Pozostała część kwoty jest płatna w dniu wykonania projektu. Wystawiamy faktury VAT.

O dbaniu o rośliny…
Rośliny to żywe organizmy. Aby o nie zadbać, musimy posiąść podstawowej wiedzy i znaleźć odrobinę czasu na ich pielęgnację. Nie jest to zajęcie żmudne ani bardzo czasochłonne. Możemy przeszkolić Państwa w wykonywaniu prostych czynności, które pozwolą na utrzymanie roślin w dobrej kondycji, lub zaoferować regularny serwis, w ramach którego wykonamy prace konserwacyjne i zadbamy o dobrostan roślin. Zapraszamy do kontaktu – odpowiemy na wszelkie pytania.