FAQ:

Czy stworzycie ogród na moim balkonie?

Naturalnie! Zaczniemy jednak od rozmowy, podczas której poznamy Państwa oczekiwania oraz miejsce, w którym mielibyśmy stworzyć ogród. Na bazie rozmowy przygotujemy wstępny projekt zagospodarowania przestrzeni i kosztorys oraz wybierzemy rośliny, które będą najbardziej odpowiednie dla panujących na balkonie/tarasie warunków. Po zaakceptowaniu przez Państwa projektu, przystąpimy do jego realizacji.

Czym są domowe ogrody Floravita?

Od wiosny do jesieni rośliny uprawiane we wnętrzach mają relatywnie “łatwe życie”. Sytuacja zmienia się diametralnie w okresie zimy. Wiele domowych roślin zaczyna walczyć o przetrwanie a głównym powodem takiego stanu rzeczy jest niedostatek naturalnego światła oraz niski poziom wilgotności powietrza, spowodowany działaniem ogrzewania. Ogród Floravita to zbiornik akwarystyczny, w którym jesteśmy w stanie stworzyć optymalne warunki do życia i rozwoju wybranych gatunków roślin, takich jak chociażby kaktusy, paprocie, oplątwy czy storczyki. Zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy w stworzeniu ogrodu, dopasowanego do warunków panujących we wnętrzach Państwa biura lub mieszkania.

Dlaczego akurat akwarium?…

Podstawę każdej aranżacji stanowi nie słoik lecz zbiornik akwarystyczny. Jesteśmy w stanie stworzyć w nim optymalne warunki dla egzystencji wybranych grup roślin. Tworzymy swoisty mikroklimat i minimalizując tym samym negatywny wpływ takich czynników zewnętrznych jak niska lub zbyt wysoka wilgotność powietrza, przeciągi, klimatyzacja, ogrzewanie czy brak światła. Zbiorniki oraz rośliny dobieramy indywidualnie, w zależności od dostępnej przestrzeni oraz indywidualnych preferencji. Pragniemy zwrócić uwagę, że tak przygotowane “ogrody” różnią się znacznie od popularnych dziś “lasów w słoiku”.

Jak powstaje projekt Ogrodu?

Zaczynamy od poznania warunków, panujących w miejscu, w którym znajdzie się nowy ogród. Na bazie tej wiedzy opracowujemy plan działania: ustalamy m.in. rozmiar zbiornika, dobieramy rośliny oraz tworzymy listę akcesoriów (oświetlenie, nawilżanie, cyrkulacja powietrza) niezbędnych do stworzenia i prawidłowego funkcjonowania Ogrodu. Po zaakceptowaniu przez Państwa kosztorysu, przystępujemy do skompletowania materiałów.

Jak długo potrwają prace przy budowie ogrodu?

To zależy od wielu czynników, a przede wszystkim od rodzaju zbiornika. W przypadku “Paprociowego Lasu” skompletowanie materiałów oraz roślin zajmuje zazwyczaj kilka dni. W przypadku bardziej skomplikowanych aranżacji, opierających się na roślinach sprowadzanych z zagranicy (mowa chociażby o unikalnych gatunkach storczyków), czas oczekiwania może wynieść kilka tygodni. Samo wykonanie ogrodu zajmuje przeważnie kilka godzin. Warto pamiętać, że tworzony przez nas Ogród może być rozwijany etapami. Jego aranżację możemy zaplanować w oparciu o materiały i rośliny szybko dostępne, potem zaś uzupełnić zbiornik o nowe, bardziej egzotyczne gatunki.

Ile kosztuje stworzenie Ogrodu?

Kosztorys tworzymy na bazie indywidualnych zamówień, cena zaś zależy głównie od wielkości i rodzaju zbiornika, ilości i rodzaju roślin oraz zestawu niezbędnych akcesoriów. Po zaakceptowaniu przez Państwa kosztorysu, przystępujemy do realizacji zamówienia. Prosimy wtedy o wpłacenie zaliczki, która pokryje koszty zakupu roślin oraz wszelkich niezbędnych akcesoriów. Pozostała część kwoty jest płatna w dniu wykonania projektu. Wystawiamy faktury VAT.

Jak wiele pracy muszę włożyć w utrzymanie roślin w dobrej kondycji?

Rośliny to żywe organizmy, które wymagają poświęcenia odrobiny czasu na ich pielęgnację. Nie jest to jednak zajęcie żmudne ani czasochłonne. Możemy przeszkolić Państwa w wykonywaniu prostych czynności, które pozwolą na utrzymanie zbiornika w dobrej kondycji, jak również zaoferować regularny serwis, w ramach którego wykonamy prace konserwacyjne przy zbiorniku.